logo PremiumSerwer.pl
+48 34 340 59 44PN - PT 8:00 - 16:00

Dell PowerEdge R6615 – nowa generacja serwerów

Serwer Dell PowerEdge R6615

Dell PowerEdge R6615 – nowe wyznaczniki trendów IT

Żyjemy w ciągle zmieniającym się świecie, w którym nowe trendy i rozwiązania pojawiają się błyskawicznie. Aby utrzymać się i rozwijać, przedsiębiorstwa muszą nieustannie inwestować w innowacje, które pozwolą im dostosować się do ewoluującego środowiska i poprawić ich istniejącą infrastrukturę. W ten sposób mogą one również stać się bardziej przyjazne dla środowiska, ograniczając zużycie energii i ciepła, redukując emisję dwutlenku węgla. To także oznacza skalowalność i wydajność platformy IT, która rozwija się razem z firmą oraz zwiększenie gęstości maszyn wirtualnych przystosowanych do obsługi najbardziej wymagających aplikacji.

Dell R6615 – Serwer Dell 16 Generacji

Dell jest pionierem w innowacjach związanych z efektywnością cieplną w centrach przetwarzania danych. Współpracując z partnerem technologicznym AMD, prezentuje swoje najnowsze modele serwerów 16 generacji PowerEdge. Next (PowerEdge 16G) wyposażone są w nowoczesne procesory AMD EPYC czwartej generacji.

AMD APYC – 16 Generacja Serwerów Dell PowerEdge

Firma Dell Technologies, korzystając z nowych procesorów firmy AMD - EPYC czwartej generacji, prezentuje swoje najnowsze serwery PowerEdge.Next (16G). Procesory te oparte są na nowoczesnej architekturze ZEN4, która pozwala na wykorzystanie litografii 5nm. Dzięki temu nowe procesory oferują do 50% więcej mocy obliczeniowej, w porównaniu do poprzedniej generacji, a także posiadają 96 rdzeni (192 wątki) w jednym układzie. Co więcej, architektura ZEN4 zwiększa liczbę linii PCIe do 128, co daje dwukrotnie większą przepustowość w porównaniu do PCIe 4.0. Serwery Dell Technologies wykorzystujące te procesory, pozwalają na skalowanie mocy obliczeniowej i udźwignięcie dużych obciążeń.

Serwer Dell R6615 – AMD EPYC 4 Generacji

Czy tylko to uległo zmianie w nowych procesorach AMD EPYC 4th Gen?

Nowe procesory AMD EPYC 4th Gen, posiadają nie tylko ulepszoną architekturę, ale również wykorzystują zaawansowaną technologię pamięci DDR5. Ta nowa generacja pamięci, oferuje zwiększoną wydajność poprzez dwukrotnie większą przepustowość w porównaniu do DDR4 oraz maksymalną prędkość i przepustowość 4800MT/s. Dodatkowo, pamięć DDR5 posiada lepsze upakowanie, niższe zużycie energii i specjalne czujniki temperatury.

 

Serwery Dell PowerEdge – ile procesorów?

Firma Dell Technologies jest użytkownikiem najnowszych procesorów AMD EPYC czwartej generacji oraz nowoczesnych technologii związanych z nimi, stosowanych w swoich serwerach. Posiada nową serię PowerEdge: Next (PowerEdge 16G), obejmującą 4 modele serwerów, 2 modele dwuprocesorowe R7625 oraz R6625 oraz 2 modele jednoprocesorowe R7615 i R6615, które są doskonałym wyborem dla potrzeb infrastruktury IT.

Dell R6615 – mniejszy nie znaczy słabszy

Najmniejszym z nowych serwerów Dell szesnastej generacji PowerEdge Next jest R6615. Jest to serwer Dell Technologies w obudowie rack o wysokości 1U, pracujący z użyciem jednego procesora AMD EPYC czwartej generacji. Nowa generacja AMD EPYC to do 96 rdzeni (192 wątki), wykorzystująca do 12 gniazd pamięci DDR5 RDIMM, pracującej z prędkością 4800 MT/s. Dell Technologies w serwerze R6615, oferuje trzy sloty PCIe (16x linii każdy), z czego dwa będą w nowym standardzie PCIe 5.0. Za dostęp do sieci odpowiadają dwa wbudowane interfejsy 1GbE BASE-T oraz złącze OCP 3.0.

Jakie mamy dostępne zasoby pamięci masowej? Pomimo obudowy 1U, Dell proponuje nam szeroką gamę możliwości. Począwszy od czterech dysków 3.5", przez 12 dysków 2.5" (10 z przodu i dwa z tyłu obudowy), a skończywszy na 14 dyskach E3.S NVMe.

Kontroler BOSS-N1 w Dell PowerEdge 16 Gen

Firma Dell stawia również na nowatorskie rozwiązania. Jednym z nich jest kontroler BOSS-N1 - nie zajmuje on miejsca dyskom przeznaczonym na dane. Jest to kolejny kontroler po BOSS S1 i S2 z generacji 15 serwerów Dell. Tym razem Dell Technologies zdecydował się na użycie w kontrolerze BOSS dwóch lub jednego dysku M.2 NVMe. Dwa dyski będą pracować w RAID1, natomiast jeden w RAID0. To rozwiązanie spełnia wymogi Root of Trust, pozwala na start systemu tylko z wykorzystaniem UEFI. Dostępna pojemność jednego dysku to 480GB lub 960GB. Kontroler BOSS-N1 (dyski M.2 NVMe), posłuży nam do uruchomienia systemu operacyjnego.

 

Czym jest EDSFF w serwerach Dell?

EDSFF jest nowym formatem stworzonym przez konsorcjum 15 organizacji, którego celem jest ujednolicenie i usprawnienie projektów dotyczących pamięci SSD NVMe. Format ten przewiduje wykorzystanie nowych, szybszych interfejsów opartych na standardzie PCIe 5.0, a także zamianę dotychczasowych obudów 2.5"/U.2. Dzięki temu, dostępność linii PCIe zostanie zwiększona, a sygnały wysokiej częstotliwości będą lepiej wykorzystywane.

Dell R6615 - HCI / VxRail / Azure Stack HCI

Dell R6615 idealnie sprawdzi się w rozwiązaniach działających w środowiskach HCI, takich jak VxRAil bądź Azure Stack HCI. Niewielkie opóźnienia w dostępie do danych czynią też Dell PowerEdge R6615 idealną platformą dla serwera baz danych SQL.

Serwer Dell R6615, a środowisko

Producent prezentuje nowe serwery Dell bazujące na procesorach AMD EPYC czwartej generacji, spełniające wymagania nowoczesnych środowisk IT, w tym model Dell R6615. W celu zwiększenia efektywności energetycznej oraz ograniczenia emisji CO2, serwery korzystają z innowacyjnej technologii Smart Cooling, polegającej na łączeniu chłodzenia powietrzem i cieczą. Dzięki chłodzeniu cieczą oraz zastosowaniu czujników wykrywających wyciek, nowe rozwiązania pozwalają na podwojenie gęstości rdzeni na racku, w porównaniu do chłodzenia powietrzem. Nowe serwery zużywają 1/6 energii w porównaniu z rozwiązaniami z 2013 roku. Firma Dell Technologies dba również o środowisko naturalne, projektując serwery PowerEdge Next z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu.

Bezpieczeństwo w serwerze Dell R6615

Bezpieczeństwo serwerów zapewniają elementy nadmiarowe, które można wymienić w trakcie pracy, w tym zasilacze, dyski oraz wentylatory. Nad całością czuwa nowoczesny kontroler iDRAC9, łączący się z siecią za pośrednictwem dedykowanego interfejsu 1GbE BASE-T.

Podobne artykuły
Serwer Dell - monitoring zdarzeń iDRAC

Zawód informatyka jest związany z odpowiedzialnością. Efekty naszych działań mogą bezpośrednio wpłynać na działanie całej firmy. Nieplanowane wyłączenie serwerów odczują wszyscy pracownicy. Jeśli dodatkowo dojdzie do utraty danych to często organizacja potrzebuje kilkunastu dni na powrót do pełnego funkcjonowania.

Serwery HP ProLiant - nowe serwery HPE

HPE, właściciel marki Cray, słynącej z produkcji superkomputerów (twórca architektury będącej numer jeden na liście TOP500 - HPE Cray EX, przekraczający wydajność jednego ExaFlop/s) zaprezentował nową, jedenastą już generację swoich serwerów ProLiant, przeznaczonych dla szerokiego gremium odbiorców.

Serwery Dell R660, R760, R860, R960 - Premiera

Firma Dell Technologies to lider innowacji sięgający w swoich produktach po najnowsze rozwiązania. W styczniu 2023 roku nastąpiła premiera najnowszej, 16 generacji serwerów nazwanych PowerEdge .Next, zbudowanej w oparciu o procesory nowej generacji Intel i AMD.

Serwery Dell - czy Dell zaktualizuje ofertę swoich serwerów?

Serwer Dell R760, R660, R760xs, R660xs, R860, R960 - czy Dell zaktualizuje ofertę swoich serwerów? 10-tego stycznia 2023 roku odbyła się premiera procesorów Intel Xeon 4-tej generacji. Intel od dłuższego czasu obiecywał i zapowiadał zmiany, które miały zagwarantować odzyskanie pierwszej pozycji w wydajności procesorów, która obecnie bezkonkurencyjnie należy do układów AMD EPYC.