logo PremiumSerwer.pl
+48 34 340 59 44PN - PT 8:00 - 16:00

Dell PowerEdge R750 - dlaczego warto wybrać ten model?

Aby dotrzymać kroku zwiększającym się wymaganiom użytkowników w zakresie szybkości działania serwerów i ilości przetwarzania danych marka Dell stworzyła innowacyjne serwery 15 generacji. 

Reprezentantem 15 Generacji serwerów Dell EMC jest serwer PowerEdge R750. 

Dlaczego warto wybrać akurat ten model serwera Dell? 

Jest to innowacyjny serwer Dell o wysokości 2U. Został on zaprojektowany jako odpowiedź na zapotrzebowanie obliczeniowe w trzech dziedzinach: 

  • Bazy danych i Analityka - idealny do obciążeń XaaS, Hadoop, OLTP i systemów wspomagania decyzji z elastycznymi zasobami. 

  • Infrastruktura Wirtualnych Pulpitów (VDI - Virtual Desktop Infrastructure) - zrównoważona liczba rdzeni i GPU przyczynia się do obsługi maksymalnej liczby użytkowników końcowych. 

  • Standaryzacja dla mieszanych obciążeń - dla centrów danych, które wymagają znormalizowanego sprzętu sprawdzającego się w sytuacjach z kilkoma różnymi obciążeniami.  

Serwer Dell PowerEdge R750 zapewnia najwyższą pojemność, wydajność i elastyczność konfiguracji w jednym serwerze. Wyposażony w skalowalne procesory Intel Xeon trzeciej generacji. W jednym serwerze Dell PowerEdge R750 można zainstalować do dwóch procesorów Intel Xeon trzeciej generacji wyposażonych w 40 rdzeni każdy, np. Intel Xeon Platinum 8380, taktowany 2.3GHz, 40 rdzeni, TDP 270W. Dla rozwiązań bazodanowych, gdzie liczy się częstotliwość pracy procesora, można wykorzystać w serwerze Dell PowerEdge R750 skalowalny procesor Intel Xeon Gold 6334, taktowany 3.5GHz, wyposażony w 8 rdzeni o TDP 165W. 

Serwer Dell PowerEdge R750 można wyposażyć w 32 kości pamięci DDR4, przez co uzyskamy do 8TB pamięci operacyjnej (w serwerze z dwoma procesorami Intel Xeon trzeciej generacji) działającej z prędkością 3200 MT/s. 

Serwer Dell PowerEdge R750 jest przystosowany do obsługi pamięci Intel Optane Persistent Memory serii 200. 

Ten model serwera Dell pomieści do 8 złącz PCIe Gen4 oraz złącze OCP 3.0 dla kart sieciowych, które obsłużą prędkości 10GbE, 25GbE z wykorzystaniem gniazd BASE-T, SFP+, bądź SFP28. 

W serwerze Dell EMC R750 można zainstalować kontroler BOSS-S2, z którego uruchomi się system operacyjny. Serwery Dell PowerEdge R750 umożliwiają wykorzystanie w kontrolerze BOSS-S2 dysków ssd o pojemności 240GB lub 480GB. Istotną zaletą kontrolera BOSS-S2 w serwerach DELL EMC PowerEdge jest redundancja i nadmiarowość RAID 1.  

Serwer Dell EMC R750 umożliwia użycie aż 12 dysków talerzowych 3.5" o pojemności do 20TB każdy, działających z magistralą SAS 12 Gbps lub SATA 6Gbps. Obudowa na dyski 3.5" nie ogranicza się tylko do dysków talerzowych. W rozwiązaniu można użyć dysków SSD o pojemności od 800GB SSD SAS do 7.68TB SSD SAS, od 480 SSD SATA do 3.84TB SSD SATA.  

Nowością jest fakt, że równocześnie z dyskami 3.5" możemy użyć do czterech dysków 2.5" montowanych z tyłu obudowy. 

W przypadku wyboru dysków w rozmiarze 2.5" serwer Dell R750 oferuje do 24 miejsc na dyski 2.5". Dostępne pojemności dla dysków SSD SAS 12Gbps to od 800GB do 7.68TB, dla dysków SSD SATA 6Gbps to pojemności od 480GB do 3.84TB, natomiast dla dysków talerzowych SAS 12Gbps od 600GB do 2.4TB. 

Każdy z dysków może być wymieniony bez konieczności wyłączenia serwera. Wymiana na gorąco (hot-plug) zapewnia ciągłość pracy pomimo niespodziewanej awarii jednego z elementów. 

Dla najwydajniejszych rozwiązań, serwer Dell PowerEdge R750 wykorzystuje dyski NVMe o pojemnościach od 400GB do 15,36TB, działające ze sprzętowym kontrolerem RAID. 

Rodzina wszechstronnych serwerów PowerEdge R750 posiada jeszcze dwóch braci: model PowerEdge R750xs oraz model PowerEdge R750xa. 

Serwer PowerEdge R750xs to serwer 2U dedykowany dla średniego biznesu rozpoczynającego przygodę z wirtualizacją. Serwer PowerEdge R750xs sprawdzi się również dla instancji VDI, w których obsługa akceleratorów GPU nie jest wymagana. 

Aż 24 miejsca na dyski mogą posłużyć do wdrożenia pamięci masowej definiowanej programowo. 

Serwer PowerEdge R750xs przeznaczony do mniejszych zadań obsłuży do 16 kości pamięci DDR4 (maksymalna łączna pojemność pamięci to 1TB).  

Dostępne złącza w tym modelu to do 5 sztuk PCIe Gen4 oraz złącze OCP 3.0 dla kart sieciowych. 

Serwer PowerEdge R750xa to serwer 2U dedykowany do wysoce wydajnych środowisk obliczeniowych. Wysoka wydajność obliczeniowa, wyższa gęstość rdzeni procesora oraz wykorzystanie akceleratorów GPU, umożliwiają modelowanie symulacji HPC (służące na przykład ograniczeniu liczby testów fizycznych). Dzięki elastyczności akceleratora graficznego możliwe są różne obciążenia, a także większe wykorzystanie procesora GPU do obsługi wielu użytkowników bez obniżania wydajności. 

Serwer PowerEdge R750xa jest zoptymalizowany do użycia kart akceleratorów GPU. W serwerze PowerEdge R750xa można zainstalować do czterech akceleratorów o podwójnej szerokości lub do sześciu o pojedynczej szerokości, opartych o szynę PCIe Gen4, produkowanych przez NVIDIA lub AMD. Wsparcie dla standardu NVLINK Bridge umożliwia skalowanie pamięci i wydajności w celu ulepszania aplikacji wykorzystujących GPU. 

Serwer PowerEdge R750xa obsłuży do 8 dysków 2.5" w standardzie SAS/SATA lub NVMe (opcjonalnie można wykorzystać sprzętowy NVMe RAID). 

Jest też możliwość uruchamiania systemu z kontrolera BOSS-S2 (wykorzystującego dwa dyski M.2). 

Dlaczego warto wybrać nowy serwer PowerEdge R750 15 generacji, zamiast PowerEdge R740 14 generacji? 

15 generacja to najnowsza technologia i wydajność:  

  • 40% (dla wybranych procesorów) przyrostu wydajności do realizacji wydajnych obciążeń i wdrażania aplikacji 

  • 33% zwiększenie liczby kanałów pamięci i 9% przyrost prędkości pamięci w celu redukcji opóźnień 

  • 2x przyśpieszenie działania złącza PCie dzięki wdrożeniu PCI Gen4 i 33% więcej linii I/O, aby zredukować wąskie gardło przepustowości 

    Serwery marki Dell EMC są nowoczesnymi urządzeniami, które w pełni zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

Podobne artykuły
Serwer Dell - monitoring zdarzeń iDRAC

Zawód informatyka jest związany z odpowiedzialnością. Efekty naszych działań mogą bezpośrednio wpłynać na działanie całej firmy. Nieplanowane wyłączenie serwerów odczują wszyscy pracownicy. Jeśli dodatkowo dojdzie do utraty danych to często organizacja potrzebuje kilkunastu dni na powrót do pełnego funkcjonowania.

Serwery HP ProLiant - nowe serwery HPE

HPE, właściciel marki Cray, słynącej z produkcji superkomputerów (twórca architektury będącej numer jeden na liście TOP500 - HPE Cray EX, przekraczający wydajność jednego ExaFlop/s) zaprezentował nową, jedenastą już generację swoich serwerów ProLiant, przeznaczonych dla szerokiego gremium odbiorców.

Serwery Dell R660, R760, R860, R960 - Premiera

Firma Dell Technologies to lider innowacji sięgający w swoich produktach po najnowsze rozwiązania. W styczniu 2023 roku nastąpiła premiera najnowszej, 16 generacji serwerów nazwanych PowerEdge .Next, zbudowanej w oparciu o procesory nowej generacji Intel i AMD.

Serwery Dell - czy Dell zaktualizuje ofertę swoich serwerów?

Serwer Dell R760, R660, R760xs, R660xs, R860, R960 - czy Dell zaktualizuje ofertę swoich serwerów? 10-tego stycznia 2023 roku odbyła się premiera procesorów Intel Xeon 4-tej generacji. Intel od dłuższego czasu obiecywał i zapowiadał zmiany, które miały zagwarantować odzyskanie pierwszej pozycji w wydajności procesorów, która obecnie bezkonkurencyjnie należy do układów AMD EPYC.